Άρης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1 (video+photos)

Με πρωταγωνιστή της τελευταίας στιγμής, τον Αντώνη Καπνίδη, ο Άρης κατάφερε να πάρει την ισοπαλία στο "Κλεάνθης Βικελίδης" με 1-1 απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Τρομερή εμφάνιση από τον τερματοφύλακα του Εθνικού, Γιάννη Φυσέκη

Με πρωταγωνιστή της τελευταίας στιγμής τον Καπνίδη, ο Άρης κατάφερε να πάρει την ισοπαλία στο "Κλεάνθης Βικελίδης" με 1-1 απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Τρομερή εμφάνιση από τον τερματοφύλακα του Εθνικού, Γιάννη Φυσέκη.

Ο Άρης μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση, χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες με τον Ρένια, όμως ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Γιάννης Φυσέκης έσωσε και στις δύο περιπτώσεις την ομάδα του...

Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης άντεξε στην πίεση των "κιτρινόμαυρων" και στο 23ο λεπτό "πάγωσε" το "Κλεάνθης Βικελίδης", με τον Γκαϊδατζή να πλασάρει τον Δημήτρη Καρατζιοβαλή κάνοντας το 0-1.

Οι παίκτες του Πάουλο Κάμπος προσπάθησαν να ξεπεράσουν το σοκ, χάνοντας δύο σημαντικές ευκαιρίες με τους Σουνά και Καπνίδη. Οι παίκτες του Εθνικού προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν τους κενούς χώρους και απείλησαν με τους Ελληνίδη και Μπαρμπαγιάννη. Τη σημαντικότερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου, μετά το γκολ, έχασε ο Άρης, όταν ο Σουνάς εκτέλεσε το φάουλ, ο Φερνάντες έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Φυσέκη.

Οι "κιτρινόμαυροι" προσπάθησαν στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου να φέρουν το ματς στα ίσα, χάνοντας μία τρομερή ευκαιρία με τον Φερνάντες, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Φυσέκης με εκπληκτική εκτίναξη παραχώρησε το κόρνερ. Στο 62' ο Άρης κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Λειβαδιώτη, όμως ο Σουνάς έστειλε την μπάλα άουτ.

Έξι λεπτά αργότερα οι παίκτες του Κάμπος θα χάσουν ακόμα μία σπουδαία ευκαιρία, όταν ύστερα από κεφαλιά του Γιαννίτση, ο Φυσέκης απογειώθηκε στο "γάμα" της εστίας του και απομάκρυνε τη μπάλα με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ. Τελικά, το "γόρδιο δεσμό" για τον Άρη έλυσε ο Καπνίδης, ο οποίος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε με σουτ να κάνει το 1-1 και να χαρίσει την ισοπαλία στους γηπεδούχους.

Περίπου 50 φίλοι του Εθνικού Αλεξανδρούπολης έκαναν αισθητή την παρουσία τους στο γήπεδο. Ανάμεσα τους και τα παιδιά της ομάδας των ακαδημιών του Εθνικού που νωρίτερα αγωνίστηκαν και αυτά με την αντίστοιχη ομάδα του Άρη.

Άρης: Kαρατζιοβαλής, Γιαννίτσης, Φερνάντες, Λιόλιος, Γκίνο, Λεμονής, Προβατίδης, Σουνάς, Παπαδόπουλος (57' Σταυρόπουλος), Καπνίδης, Ρένια.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης: Φυσέκης, Θάνος, Κατρανίτσας, Παρασκευάς (12' Λειβαδιώτης), Μπαρμπαγιάννης, Τορομανίδης, Πελτέκης (59' Σιμτσάκης), Ελληνίδης, Γκαϊδατζής, Φλώρος, Μαμούτ (69' Τσαμουρλίδης).

ΣΧΟΛΙΑ

Μπορείτε να σχολιάσετε μέσω Facebook ή Blogger (Google) επιλέγοντας την αντίστοιχη καρτέλα από πάνω

Ακολουθήστε το Alexandroupoli Online
Google News | Facebook | Twitter | Instagram | Linkedin | Pinterest

[ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ]$type=three$count=6$meta=0$snip=0$cate=0$rm=0$va=0

[ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ]$type=ticker$hide=mobile$count=12$cate=0$va=0

[ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ]$type=ticker$show=page$hide=mobile$count=12$cate=0$va=0

Όνομα

Αγγελίες,10,Αγροτικά,606,Αγωγοί,117,Αθλητικά,2045,Αλεξανδρούπολη,8486,Άμυνα,347,Ανακύκλωση,34,ΑΝΕΛ,58,Απεργίες,148,Άρθρα - Απόψεις,3015,Αστυνομικά,486,Αυτοδιοίκηση,3313,Αυτοδιοικητικές Εκλογές,859,Αυτοκίνητο,5,Αφιερώματα,235,Βαλκάνια,31,Βουλευτικές Εκλογές,484,Γελοιογραφίες,6,Γενικά,96,ΔΗΜΑΡ,22,Δημόσια Έργα,57,Δημόσιο,43,Διαδίκτυο,182,Διαμαρτυρίες,89,Διασκέδαση,38,Διδυμότειχο,688,Δράμα,115,Έβρος,18369,Εθελοντισμός,253,Εκδηλώσεις,2533,Εκκλησία,1221,Εκπαίδευση,1483,Ελλάδα,1306,Ελληνισμός,31,Ελληνοτουρκικά,347,Ενέργεια,69,Επιστήμες,13,Επιχειρήσεις,632,Εργασία,23,Εργασιακά,296,Ερευνα αγοράς,11,Ευρωεκλογές,43,Ευρώπη,119,Ζωή και Υγεία,326,Θράκη,751,Ιστορία,228,Καβάλα,191,Καιρός,35,Καταγγελίες,70,Καταναλωτικά,197,ΚΙΝΑΛ,29,ΚΚΕ,577,Κοινωνία,90,Κοινωνική Προσφορά,170,Κόσμος,672,ΛΑΕ,8,ΛΑΟΣ,19,Λήμνος,9,Μειονότητα,24,Μεταναστευτικό,146,Μόδα,8,Μουσική,197,ΝΔ,463,Ξάνθη,213,Οικολογία,341,Οικονομία,586,Ορεστιάδα,1488,Πανταζίδου,165,Παπανικολόπουλος,274,ΠΑΣΟΚ,274,Περιβάλλον,423,Περίεργα,9,Περιφέρεια ΑΜ-Θ,3876,Πολιτική,1473,Πολιτισμός,221,ΠΟΤΑΜΙ,24,Πρόσωπα,80,Προτεινόμενο,11,Πρώτο Θέμα,6145,Ροδόπη,413,Σαμοθράκη,666,Σαρσάκης,42,Σάτιρα,62,Σουφλί,554,Σπίτι,23,Συγκοινωνίες,286,Σύλλογοι,303,Συνέδρια,138,ΣΥΡΙΖΑ,411,Σχολείο,9,Τέχνες,116,Τεχνολογία,52,Τουρισμός,256,Τρίγωνο,63,Τυχερό,53,Υγεία,1090,Φέρες,391,Lifestyle,8,Media,305,Showbiz,19,
ltr
item
Alexandroupoli Online: Άρης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1 (video+photos)
Alexandroupoli Online
true
1602981175067084807
UTF-8
Loaded All Posts Δεν βρέθηκαν αναρτήσεις ΔΕΙΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ Περισσότερα Απάντηση Ακύρωση απάντησης Διαγραφή Από Αρχική ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΡΘΡΑ Δείτε περισσότερα ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ ΑΡΘΡΑ ΕΤΙΚΕΤΑ ΑΡΧΕΙΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα. Να βάζετε τόνους στις λέξεις για καλύτερα αποτελέσματα. Επιστροφή στην Αρχική Σελίδα Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Κυρ Δευ Τρι Τετ Πεμ Παρ Σαβ Ιανουαρίου Φεβρουαρίου Μαρτίου Απριλίου Μαΐου Ιουνίου Ιουλίου Αυγούστου Σεπτεμβρίου Οκτωβρίου Νοεμβρίου Δεκεμβρίου Ιαν Φεβ Μαρ Απρ Μαϊ Ιουν Ιουλ Αυγ Σεπ Οκτ Νοε Δεκ μόλις τώρα πριν 1 λεπτό πριν $$1$$ λεπτά πριν 1 ώρα πριν $$1$$ ώρες χθες πριν $$1$$ μέρες πριν $$1$$ εβδομάδες σχολίασε Ακόλουθοι Ακολουθήστε THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy Πίνακας Περιεχομένων