Την 8η Πανελλήνια Φθινοπωρινή Συνάντηση Μανιταρόφιλων διοργανώνουν οι Μανιταρόφιλοι Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης μαζί με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Απογόνων Προσφύγων Άνω Καρυοφύτου και τον Πολιτιστικό - Μορφωτικό
Την 8η Πανελλήνια Φθινοπωρινή Συνάντηση Μανιταρόφιλων διοργανώνουν οι Μανιταρόφιλοι Αν. Μακεδονίας και Θράκης μαζί με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Απογόνων Προσφύγων Άνω Καρυοφύτου και τον Πολιτιστικό - Μορφωτικό Σύλλογο Νεολαίας Καρυοφύτου.
Η εκδήλωση θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 2 και 3 Νοεμβρίου 2013 στο Άνω Καρυόφυτο (40 χλμ. από Ξάνθη)... υπό την αιγίδα και την ευγενική υποστήριξη της Δημοτικής Ενότητας Σταυρούπολης Δήμου Ξάνθης.
Σκοπός της εκδήλωσης είναι να δώσει την ευκαιρία σε ανθρώπους που αγαπούν τα μανιτάρια και τη φύση, αλλά και σε όσους θα ήθελαν να μάθουν για τον παράξενο και μυστηριώδη κόσμο των μανιταριών και να τα γνωρίσουν στον φυσικό τους χώρο μέσα από την αναζήτηση, τη συλλογή και τα σεμινάρια με την καθοδήγηση ανθρώπων με μεγάλη γνώση και εμπειρία στα υπέροχα μανιτάρια.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ
Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013
Δημοτικό Σχολείο Άνω Καρυοφύτου
• 10.00: Αναζήτηση μανιταριών και τρούφας στις περιοχές Καρυοφύτου, παραποτάμιου δάσους Νέστου και Λειβαδίτη.
• 14.00: Φαγητό - ανάπαυση.
• 16.30: Έκθεση μανιταριών και τρούφας.
• 18.00: Σεμινάρια μανιταρογνωσίας.
α. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, β. ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
• 20.00: Συνεστίαση ή ελεύθερο πρόγραμμα.
• 21.00: Μουσική βραδιά.
Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013
• 10.00: Αναζήτηση μανιταριών και τρούφας στις περιοχές Καρυοφύτου, παραποτάμιου δάσους Νέστου και Λειβαδίτη.
• 14.00: Αποχαιρετιστήρια συνεστίαση.
Η συμμετοχή στις δραστηριότητες της εκδήλωσης είναι δωρεάν και δεν απαιτείται δήλωση συμμετοχής.
Πληροφορίες: τηλ. 6974889879.
Η εκδήλωση θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 2 και 3 Νοεμβρίου 2013 στο Άνω Καρυόφυτο (40 χλμ. από Ξάνθη)... υπό την αιγίδα και την ευγενική υποστήριξη της Δημοτικής Ενότητας Σταυρούπολης Δήμου Ξάνθης.
Σκοπός της εκδήλωσης είναι να δώσει την ευκαιρία σε ανθρώπους που αγαπούν τα μανιτάρια και τη φύση, αλλά και σε όσους θα ήθελαν να μάθουν για τον παράξενο και μυστηριώδη κόσμο των μανιταριών και να τα γνωρίσουν στον φυσικό τους χώρο μέσα από την αναζήτηση, τη συλλογή και τα σεμινάρια με την καθοδήγηση ανθρώπων με μεγάλη γνώση και εμπειρία στα υπέροχα μανιτάρια.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ
Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013
Δημοτικό Σχολείο Άνω Καρυοφύτου
• 10.00: Αναζήτηση μανιταριών και τρούφας στις περιοχές Καρυοφύτου, παραποτάμιου δάσους Νέστου και Λειβαδίτη.
• 14.00: Φαγητό - ανάπαυση.
• 16.30: Έκθεση μανιταριών και τρούφας.
• 18.00: Σεμινάρια μανιταρογνωσίας.
α. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, β. ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
• 20.00: Συνεστίαση ή ελεύθερο πρόγραμμα.
• 21.00: Μουσική βραδιά.
Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013
• 10.00: Αναζήτηση μανιταριών και τρούφας στις περιοχές Καρυοφύτου, παραποτάμιου δάσους Νέστου και Λειβαδίτη.
• 14.00: Αποχαιρετιστήρια συνεστίαση.
Η συμμετοχή στις δραστηριότητες της εκδήλωσης είναι δωρεάν και δεν απαιτείται δήλωση συμμετοχής.
Πληροφορίες: τηλ. 6974889879.
ΣΧΟΛΙΑ
Μπορείτε να σχολιάσετε μέσω Facebook ή Blogger (Google) επιλέγοντας την αντίστοιχη καρτέλα από πάνω